Kup książkę
Facebook
Youtube
O AUTORZE

DR JOHN J. MEDINA od lat fascynuje się tym, jak umysł reaguje na informacje i je organizuje. Jest autorem bestsellera „New York Timesa" Brain Rules - prowokującej książki, w której podważa sposób, w jaki projektuje się nasze szkoły i środowisko pracy. Jego najnowsza książka to niezastąpiona lektura dla rodziców i wychowawców najmłodszych dzieci: Jak wychować szczęśliwe dziecko.

Medina jest biologiem molekularnym zainteresowanym wpływem genów na rozwój ludzkiego mózgu oraz aspektami genetycznymi zaburzeń psychicznych. Większość swojego życia zawodowego spędził jako konsultant badawczy prywatnych firm, prowadząc badania na temat zdrowia psychicznego, na rzecz przemysłu biotechnologicznego i farmaceutycznego. Jest wykładowcą Szkoły Medycyny na wydziale bioinżynierii Uniwersytetu w Waszyngtonie oraz Seattle Pacific University, gdzie szefuje Brain Center for Applied Learning Research.

Założył także Talaris Research Institute - centrum badawcze z siedzibą w Seattle, którego pierwotną misją było badanie sposobu, w jaki mózgi niemowląt kodują i przetwarzają informacje na poziomie poznawczym, komórkowym i molekularnym.

Jako ojciec dwóch chłopców, interesuje się tym, jak nauka o mózgu może wpłynąć na sposób, w jaki uczymy nasze dzieci. Oprócz prowadzenia badań naukowych, konsultacji i nauczania, Medina wygłasza częste pogadanki dla urzędników państwowych, biznesmenów, pracowników służby zdrowia, zarządów szkół oraz szefów organizacji non-profit.

Mieszka, wraz z żoną i synami, w Seattle.

Nagrody

W 2004 Medina został członkiem stowarzyszonym National Academy of Engineering. Zdobył tytuł wybitnego wykładowcy roku w College of Engineering Uniwersytetu w Waszyngtonie; przyznano mu tytuł narodowego wykładowcy roku Merrill Dow/Continuing Medical Education; zrzeszenie studentów bioinżynierii dwukrotnie nagrodziło go tytułem Nauczyciela Roku. Pełni funkcję konsultanta rządowej komisji edukacji. Regularnie wygłasza wykłady o związkach neurologii z edukacją. Jest autorem rubryki Molecules of the Mind, ukazującej się na łamach czasopisma „Psychiatric Times".

Książki

Napisał między innymi: Brain Rules (bestseller „New York Timesa"), Jak wychować szczęśliwe dziecko, Genetyczne piekło, The Clock of Ages (Zegar wieku), Depression (Depresja), What You Need to Know About Alzheimer's (Co powinieneś wiedzieć o chorobie Alzheimera), The Outer Limits of Life (Granice życia), Uncovering the Mystery of AIDS (Odkryć tajemnicę AIDS) oraz Of Serotonin, Dopamine and Antipsychotic Medications (O serotoninie, dopaminie i lekach przeciwpsychotycznych).


Spolszczona wersja strony www.brainrules.net za udostępnienie materiałów dziękujemy wydawnictwu Pear Press.
Copyright C 2012, Pear Press
Contact Us
Site Credits
Wydawnictwo Literackie
Realizacja: Litgraf