Kup książkę
Facebook
Youtube
Recenzje


To jest książka dla dosyć uważnych i refleksyjnych rodziców (...). Jestem autorowi naprawdę wdzięczna za to, że rozbija w pył wiele absolutnie fałszywych, ale bardzo utrwalonych wśród ludzi przekonań. Na przykład także takie domniemane cudowne efekty, jak efekt Mozarta. Dodatkowo apeluje o empatię w stosunku do dziecka (...). To postawa pełna szacunku. Nie mylić z nadmierną pobłażliwością i rozpuszczaniem!
(...) Ta książka jest rezultatem połączenia, z jednej strony dobrej współczesnej wiedzy dotyczącej biologii mózgu, z drugiej zaś dwukrotnego ojcostwa (...). Poza tym Medina ma cudowne poczucie humoru, powiedziałabym takie brytyjskie w swojej naturze, nie amerykański. To w moich ustach bardzo duży komplement.
czytaj całość
dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy
z Uniwersytetu Warszawskiego


Bardzo polecam tę książkę wszystkim niedowiarkom, którzy prędzej uwierzą
w szkiełko i oko niż w intuicję.
Byłam zaskoczona, że nauka niejednokrotnie stoi na straży wykpiwanych teorii funkcjonujących w społeczeństwie i może zamknąć usta prześmiewcom. Myślę, że idealnym targetem publikacji są ojcowie - naukowiec, w dodatku ojciec dwójki dzieci, przekona ich do tego, w co niechętnie uwierzyliby własnej żonie, że np. szczęśliwe dziecko to szczęśliwa matka i wobec tego kochanie muszę, ale to muszę dla dobra dziecka wyjść w sobotę na pół dnia do kosmetyczki i na zakupy, żeby poczuć się piękna i szczęśliwa, a ty w tym czasie daj naszemu skarbusiowi duże pudło, pisaki i nożyczki i niech zrobi sobie domek. Tak najlepiej przyczynimy się wspólnie do wychowania szczęśliwego, inteligentnego człowieka. No to lecę, pa!...
więcej
Chuda, www.czytam-dzieciom.blogspot.com


Pracuję na oddziale intensywnej terapii noworodka i mam codziennie do czynienia z rodzicami, którzy mają u nas wcześniaki. W książce Mediny są opisane rzeczy, o których często jako lekarz mówię rodzicom. Gdyby kupili tę książkę, miałabym ułatwione zadanie, bo moglibyśmy nawiązać dialog. Z mojego punktu widzenia taki poradnik jest więc bardzo potrzebny na naszym rynku. Niewiele jest książek medyczno-popularnych, które czyta się w fajny sposób; w których treści naukowe są podane z takim humorem i lekkością, iż rodzic nie zdaje sobie sprawy, że czyta książkę medyczną. Ta książka podoba mi się nie tylko jako lekarzowi, ale także jako mamie. Mam dorosłą już córkę, ale myślę, że gdybym sięgnęła po Medinę kilkanaście lat temu, to może popełniłabym mniej błędów wychowawczych, bo każdy z nas je popełnia.
dr n. med. Beata Rzepecka-Węglarz, specjalista neonatolog
ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w Krakowie


Z książki można dowiedzieć się na przykład takich rewelacji jak ta, że regularne kłótnie rodziców mogą doprowadzić do wykształcenia u dziecka hormonu stresu, który z kolei może zaburzyć proces mineralizacji kości i w efekcie doprowadzić do nieprawidłowego rozwoju nóżek (szok prawda?) czy ta, że mama powinna wychodzić na pół dnia do kosmetyczki czy na zakupy, żeby poczuć się piękną i szczęśliwą, bo "szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko". To mi się podoba. A wam? więcej
Aleksandra Pruszyńska
"Gazeta Wyborcza" - Katowice


Jak wychować szczęśliwe dziecko to strzał w dziesiątkę. Ciągle szukamy sposobów na to, jak sprawić, żeby nasze dzieci były inteligentniejsze, lepsze, szczęśliwsze. Doktor Medina daje nam praktyczne, użyteczne rady i wskazówki.
Dr Nina L. Shapiro, UCLA School of Medicine


Zabawne i zajmujące tłumaczenie najlepszych odkryć dotyczących rozwoju dziecka na język skutecznego rodzicielstwa. Dałam książkę doktora Mediny swojemu synowi!
Dr Ginger Maloney, The Marsico Institute for Early Learning and Literacy


Polecamy tę książkę wszystkim świeżo upieczonym rodzicom. Doktor Medina, znakomity gawędziarz, łączy naukę z praktycznymi poradami, które pomagają odnaleźć sens w macierzyństwie. Nawet rodzice, cierpiący na niedobór snu znajdują czas, żeby przeczytać Jak wychować szczęśliwe dziecko i uwielbiają je!
Laura Kussick, dyrektor Programu Wsparcia dla Nowych Rodziców


Jeśli brak ci na półce miejsca na jeszcze jedną książkę traktującą o rozwoju mózgu, wyrzuć starą i zrób miejsce tej. Tom Jak wychować szczęśliwe dziecko nauczy niejednego nawet najbardziej uczonych rodziców. Dowcipny, konwersacyjny styl Mediny sprawia, że książkę czyta się z wielką przyjemnością.
„Library Journal"


Posługując się łatwym w odbiorze, odświeżającym stylem, John Medina przedstawia strategię rodzicielstwa w kontekście rzeczowych danych naukowych.
Doktor Jadene Wong, Stanford University School of Medicine


Jestem szczęśliwa, że przeczytałam tę książkę. Ty też będziesz! Ten pełen rozsądnych, potwierdzonych naukowo porad tom to lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców i dziadków (.). Musisz liczyć się z tym, że wywróci do góry nogami twój światopogląd. Z pewnością zaczniesz wytykać też błędy własnym rodzicom! Dostaniesz dokładne wskazówki co powinieneś, a czego nie wolno ci robić, czego możesz oczekiwać od swojego dziecka i jak musisz zmienić siebie (i swój związek), aby stworzyć maluchowi najlepsze warunki rozwoju (.). Jest tam wiele rad, z których nie chciałabym uronić ani jednego słowa.
Recenzentka Amazon.com o pseudonimie Jacki (Langhorne, Pensylwania)


Spolszczona wersja strony www.brainrules.net za udostępnienie materiałów dziękujemy wydawnictwu Pear Press.
Copyright C 2012, Pear Press
Contact Us
Site Credits
Wydawnictwo Literackie
Realizacja: Litgraf